Meniu Închide

Zi de sărbătoare în echipa barbilienilor!

Luni, 18 martie 2024, am avut prilejul de a celebra Ziua Școlii Gimnaziale Nr. 28 „Dan Barbilian” din Constanța – prima școală pilot SuperTeach, de stat, din țară.
Evenimentul a reunit elevi, profesori, părinți, reprezentanți ai ISJ, ai Asociației SuperTeach și ai Asociației Eduvit.
Acesta a avut o dublă semnificație: aniversarea celor 58 de ani de existență și excelență în educație și marcarea celor 2 ani de implementare a proiectului „Școala SuperTeach”.
La ceas aniversar am trăit bucuria de a fi împreună, printr-un spectacol susținut de elevii școlii. Ne mândrim cu rezultatele noastre și vom continua pentru a îndeplini misiunea școlii noastre – „Facilităm împlinirea potențialului”, construind o comunitate care dezvoltă bucuria învățării, dăruirea, adaptabilitatea și încrederea.