Meniu Închide

Performanțele elevilor noștri

La Olimpiada de limba și literatura română, în urma întocmirii clasamentului național conform prevederilor regulamentare, pentru stabilirea locurilor suplimentare, elevele Olteanu Ilinca Diana (clasa a VI-a A) și Olteanu Delia Mihaela (clasa a VIII-a B) s-au calificat la etapa națională sub coordonarea dnei prof. Roșca Loredana-Elena. Le felicităm pentru rezultatele obținute și le urăm succes la următoarea etapa!


În cadrul etapei județene a Olimpiadei Interdisciplinare „Cultură și spiritualitate românească”, școala noastră fost reprezentată de două eleve din clasa a V-a A, coordonate de doamnele prof. Roșca Loredana și Ursachi Cristina. Eleva Voinea Ruxandra Ioana a obținut premiul I si nota 9,90, calificându-se astfel la etapa națională, iar eleva Abibula Aleyna Selma – locul al Il-ea. Le felicităm si îi urăm elevei Voinea Ruxandra mult succes la etapa națională!


La etapa judeţeană a Olimpiadei de limba şi literatura română, elevii şcolii noastre au obţinut numeroase premii care ne fac deosebit de mândri. Felicitări tuturor pentru munca depusă şi pentru performanţă!

PREMIUL I:

OLTEANU ILINCA DIANA – clasa a VI-a, prof. coord. ROŞCA LOREDANA-ELENA

OLTEANU DELIA MIHAELA – clasa a VIII-a, prof. coord. ROŞCA LOREDANA-ELENA

PREMIUL AL II-LEA:

CRISTEA MARTHA – clasa a V-a, prof. coord. ROŞCA LOREDANA-ELENA

CĂPĂŢÂNĂ DELIA MARIA – clasa a VI-a, prof. coord. ROŞCA LOREDANA-ELENA

NEICU BIANCA MARIA – clasa a VI-a, prof. coord. ROŞCA LOREDANA-ELENA

NANIŞ LIVIA – clasa a VII-a, prof. coord. ROŞCA LOREDANA-ELENA

ŢAPU DAVID – clasa a VII-a, prof. coord. GAMAN PAVEL CRISTINA

PREMIUL AL III-LEA

ONOFREI OANA – clasa a V-a, prof. coord. ROŞCA LOREDANA-ELENA

BEJAN MARIA – clasaaVII-a, prof. coord. GAMAN PAVEL CRISTINA

ETEM BIANCA – clasaaVII-a, prof. coord. PELIVAN CAMELIA


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *