Meniu Închide

Performanțele noastre

În cadrul competiției „Cupa Moș Crăciun” la Triathlon, elevul Șerbu Matei din clasa a V-a A a câștigat trei medalii, clasându-se de fiecare dată pe Locul I.

Echipa de fotbal a ciclului primar coordonată de prof. Șeitan Elena și prof. Constantin Valentin a trecut de faza grupelor calificându-se în faza optimilor Olimpiadei Sportului Școlar. Felicitări și succes mai departe!

Echipa școlii noastre, formată din 20 de elevi, sub îndrumarea doamnei profesor de educație fizica și sport, Șeitan Elena, a participat luni, 14 octombrie 2019 la proiectul TIN – EXALTON desfășurat în parteneriat cu DJST Constanța. La acest proiect au participat cinci scoli, școală noastră ocupând un binemeritat loc III. Felicitări tuturor participanților!